• Klasa VII i VIII w Kamieniu Małym.

          • 21 marca klasa VII i VIII odwiedziła Zespół Szkół Kształcenia Rolniczego w Kamieniu Małym. Uczniowie mieli okazję obejrzeć szkołę, pracownie zawodowe np. zawodu technik weterynarii i technik energii odnawialnej.  Mogli zajrzeć do kuchni, podopieczni kierunku gastronomicznego przygotowują posiłki oraz posłuchać zespołu muzycznego złożonego z uczniów i nauczycieli szkoły. Dziękujemy nauczycielom i uczniom w Kamieniu Małym za miłe przyjęcie i oprowadzenie nas po terenie obiektu. 

          • Szkolne koło Fotociaki

          • Od 4 marca 2024 uczniowie klas IV i V mają możliwość uczęszczać na Szkolne Koło Fotograficzne pod nazwą  Fotociaki.

            Ideą programu koła fotograficznego jest rozwijanie zainteresowań artystycznych uczniów oraz promowanie najpiękniejszych zakątków naszego regionu.

            We współczesnej szkole istnieje bogata oferta zajęć pozalekcyjnych, która powinna być ciągle rozszerzana. Zajęcia wychodzą naprzeciw oczekiwaniom uczniów oraz podążają za rozwojem techniki, który obecnie jest bardzo ważny.

            Dokumentowanie historii, przyrody czy własnego życia stało się dla wielu ludzi ważnym hobby i wielką przyjemnością.

            Wykonywanie zdjęć prowadzi do wyrobienia smaku artystycznego, poczucia piękna, wrażliwości na otaczający nas świat. Kółko jest okazją do nabycia umiejętności posługiwania się techniką cyfrową, kreatywności oraz rozwijania zainteresowań. Na kółku uczniowie zapoznają się z cyfrowymi technikami fotograficznymi i komputerową obróbką zdjęć. Zajęcia w ramach kółka będą miały wpływ na poszerzanie wiadomości z innych przedmiotów takich jak: informatyka, plastyka czy historia

          • Góra Grosza - podsumowanie

          • Zakończyliśmy i podsumowaliśmy akcję Góra Grosza. Ogromne podziękowania dla wszystkich, którzy zaangażowali się w zbiórkę monet. Nieustannie udowadniacie, że macie wielkie serca. 

          • Targi edukacyjne

          • W dniu 19 marca klasa VIII uczestniczyła w targach edukacyjnych, które miały miejsce w hali Centrum Edukacji Zawodowej i Biznesu. To wydarzenie dało uczniom szansę zapoznania się z szeroką ofertą gorzowskich szkół ponadpodstawowych.

            Podczas targów, młodzież miała okazję zgłębić różnorodność możliwości edukacyjnych oferowanych przez lokalne szkoły. Dzięki temu mogli dokładnie przeanalizować swoje zainteresowania i przyszłe ścieżki kariery.

            Następnie, uczestnicy mieli okazję zobaczyć pracownie zawodowe w Centrum Edukacji Zawodowej i Biznesu. Było to ciekawe doświadczenie, gdyż mogli zobaczyć, jak wyglądają zajęcia praktyczne z różnych przedmiotów. To nie tylko pozwoliło im zobaczyć, jak wygląda praktyczna strona nauki, ale także pomogło w wyobrażeniu sobie, jak wyglądać będą ich przyszłe lekcje.

            Targi edukacyjne oraz zwiedzanie pracowni zawodowych były z pewnością inspirującym doświadczeniem, które poszerzyło horyzonty uczniów i pomogło im w podjęciu ważnych decyzji dotyczących ich przyszłej edukacji i kariery zawodowej.

          • Dzień Bezpiecznego Internetu

          • Dnia 6 lutego w ramach Dnia Bezpiecznego Internetu odbył się konkurs, którego celem było sprawdzenie znajomości zasad bezpieczeństwa w sieci wśród uczniów naszej szkoły. Z dumą ogłaszamy, że wykazali się doskonałą znajomością tych istotnych treści.

            Z wielką radością pragniemy ogłosić, że I miejsce w konkursie zdobyła klasa II, II miejsce przypadło klasie VII, natomiast III miejsce zostało zasłużenie zajęte przez klasę III. Serdecznie gratulujemy wszystkim zwycięzcom ich osiągnięć oraz zaangażowania w poszerzanie wiedzy na temat bezpiecznego korzystania z Internetu.

            Dodatkowo, pragniemy poinformować, że w miesiącach lutym i marcu wszyscy uczniowie biorą udział w lekcjach online, prowadzonych przez NASK (Naukową i Akademicką Sieć Komputerową – Państwowy Instytut Badawczy), poświęconych różnym aspektom bezpiecznego korzystania z Internetu

          • Podsumowanie finału WOŚP

          • Kochani, oto rozliczenie naszej zbiórki oraz zbiórki naszych wolontariuszy podczas finały. Wspaniałe kwoty! Jeszcze raz dziękujemy za wsparcie i wasze wielkie serca.

          • Finał WOŚP

          • W niedzielny poranek, 14 stycznia, na terenie naszej szkoły topniały śniegi, a w powietrzu czuć było niebywałą energię. A wszystko za sprawą gorących serc ludzi, którzy zebrali się na naszej sali gimnastycznej aby wspólnie wziąć udział w turnieju tenisa stołowego i po raz kolejny zagrać dla WOŚP. Było wesoło, kolorowo i serdecznie. Kibice wspierali grających o medale, puchary i uznanie tenisistów, a wszyscy otworzyli serca i portfele licytując cały ogrom fantów przekazanych przez ludzi dobrej woli. Również nasza kawiarenka, prowadzona przez najlepszych wolontariuszy, tętniła życiem. Kawa, herbata, barszcz, ciasta i krokiety pomagały odzyskać energię utraconą w grze.

            Dziękujemy pięknie za waszą obecność, wielkie serca i uśmiech. Dziękujemy za wsparcie i za to, że jesteście. Pamiętajcie, że gramy do końca świata i jeden dzień dłużej, a więc do zobaczenia za rok.

          • Makiety Placu Broni

          • WSPANIALE - właśnie tak przygotowani byli piątoklasiści do lekcji języka polskiego. Uczniowie, na podstawie opisów z lektury i pracy na zajęciach, przygotowali makiety Placu Broni z książki Ferenca Molnara. Na zdjęciach widać, że wykonali kawał dobrej roboty, z której są bardzo dumni.

          • Mikołajki

          • Środa w naszej szkole przebiegła radośnie, sportowo i mikołajkowo. Najpierw Mikołaj odwiedził naszych uczniów w szkole, a później wszyscy przenieśli się na boisko gminne, gdzie odbył się III Mikołajkowy Bieg po Zdrowie. Uczestniczyły w nim wszystkie klasy, łącznie z oddziałem przedszkolnym. Rywalizacja sportowa była bardzo zacięta, a wszyscy uczestnicy biegu otrzymali pamiątkowe medale. Po biegu mieliśmy okazję ogrzać się przy ognisku i upiec kiełbaski. Była też muzyka i wspólna zabawa. Dobry humor dopisywał wszystkim.

            Ogromne podziękowania dla OSP w Bogdańcu, Nadleśnictwa Bogdaniec, rodziców uczestniczących w biegu oraz Rady Rodziców za pomoc w organizacji dzisiejszej imprezy.

          • Dzień Życzliwości

          • 21 listopada obchodzony jest Dzień Życzliwości, a w tym roku również nasza szkoła włączyła się w te obchody. Klasy przygotowały plakaty o tym, czym jest dla nich życzliwość, a na tablicach informacyjnych można było znaleźć karteczki z miłymi życzeniami do podarowania drugiej osobie. Działał też tajemniczy Cichy Przyjaciel, który umilał dzień wylosowanej osobie. 

            Bądźmy dla siebie życzliwi nie tylko od święta!

          • Jesienny Turniej Tenisa Stołowego

          • W niedzielę, 19 listopada, na sali gimnastycznej przy naszej szkole, odbył się pierwszy Jesienny Turniej Tenisa Stołowego. Frekwencja była duża, ponieważ do udziału w nim zgłosiło się 27 graczy. Zostali oni podzieleni na 6 grup. Dwójka zwycięzców z każdej grupy, wychodziła dalej i zagrała w kolejnym etapie zawodów.  Ostatecznie turniej wygrał Pan Paweł Maciak, drugi był Pan Krzysztof Maciak, a trzeci Pan Adam Pryliński. Ogromne gratulacje dla zwycięzców i podziękowania dla uczestników.

            W trakcie turnieju, można było również kupić ciasto oraz napić się kawy i herbaty sprzedawanej przez wolontariuszki z naszej szkoły.

            Na kolejny turniej zapraszamy 7 stycznia, w ramach szkolnego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

          • Dzień Edukacji Narodowej

          • W piątek w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji 11 listopada, Święta Niepodległości. Z tej okazji uczennice z klasy piątej i siódmej, pod okiem nauczycielek, przedstawiły krótką historię tego święta, powiedziały wiersze i razem z resztą szkoły zaśpiewały pieśni patriotyczne.

            W trakcie apelu, zostali też ogłoszeni zwycięzcy konkursu wiedzy o Polsce, który odbył się wcześniej tego dnia. W kategorii klas 0-3, bezkonkurencyjne były klasy druga i trzecia, które udzieliły poprawnych odpowiedzi na wszystkie pytania. Jednocześnie należy nadmienić, że uczniowie z klasy pierwszej oraz oddziału przedszkolnego, byli do konkursu również wspaniale przygotowani, a ich wiedza zadziwiła organizatorki.

            W kategorii klas 4-8, najlepszą okazała się klasa 5.

            Po akademii nagrodzone zostały klasy, które brały najaktywniejszy udział w zbiórce kasztanów dla Malwinki. Zwycięstwo odniosła klasa czwarta, na drugim miejscu uplasowała się klasa trzecia, a trzeci stopień podium należał do oddziału przedszkolnego.

            Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu, dziękujemy nauczycielom za pomoc i przygotowanie uczniów, a Radzie Rodziców za ufundowanie nagród.

          • Turniej polonistyczno - matematyczny

          • #SENSOwna_rozrywka

            Pod koniec września uczniowie klas IV – VIII przystąpili do turnieju polonistyczno – matematycznego zorganizowanego przez panie Elżbietę Smakulską – Kozyrę oraz Magdalenę Mierzejewską. Uczestnicy rywalizowali w dwóch konkurencjach: kalambury z przysłów polskich oraz matematyczny test na uważność. Turniej pokazał uczniom, że można się uczyć przez zabawę.

          • Tęcza w probówce

          • #CentrumChemiiWMalejSkali

            #ChemiaMac

            Na początku października na zajęciach z chemii uczniowie klasy siódmej przeprowadzili pierwsze ważne doświadczenie. Podczas omawiania tematu dotyczącego gęstości każdy siódmoklasista wykonał tęczę w probówce. Efekty ich pracy widać na poniższych zdjęciach.

          • Mała Akademia Jazzu

          • #MalaAkademiaJazzu

            #JazzClubPodFilarami

            19 października 2023 roku odbyło się pierwsze w tym roku szkolnym spotkanie w ramach projektu Mała Akademia Jazzu. Tym razem gościliśmy cenionego klarnecistę, pianistę, trębacza, wokalistę i muzyka jazzowego Michała Pijewskiego. Artysta zabrał uczniów w podróż po dźwiękach Nowego Orleanu. Dziękujemy za cudowne zajęcia.

          • Fizyka w klasie pierwszej

          • 29 września 2023 roku uczniowie klasy pierwszej uczestniczyli w zajęciach z fizyki zorganizowanych przez panią Magdalenę Mierzejewską. Młodzi naukowcy wytwarzali prąd, poznali właściwości magnesu oraz pracowali z siłomierzami. Dzieci z dużym zaangażowaniem wykonywały wszystkie doświadczenia fizyczne.

          • Dzień Gier Planszowych

          • #SENSOwna_rozrywka

            10 października 2023 roku obchodziliśmy Dzień Gier Planszowych, czyli święto miłośników planszówek. Organizatorami akcji w naszej szkole były panie Magdalena Mierzejewska oraz Elżbieta Smakulska – Kozyra. 19 października uczniowie klas V i VII zakasali rękawy, wzięli w ręce kostki, pionki, karty oraz plansze i oddali się celebrowaniu tego dnia. Granie w planszówki jest świetnym ćwiczeniem dla mózgu, ponieważ aktywność ta stymuluje jego obszary odpowiedzialne za tworzenie złożonych myśli i pamięć, pomaga w ćwiczeniu podstawowych umiejętności poznawczych, takich jak rozwiązywanie problemów i podejmowanie decyzji. Granie w gry planszowe uwalnia endorfiny, naturalne substancje chemiczne „poprawiające samopoczucie”, co wyjaśnia, dlaczego planszówki pomagają w odstresowaniu się. Taka forma spędzania wolnego czasu rozwija także  kreatywność i pewność siebie oraz uczy, jak być cierpliwym i wyznaczać sobie cele.

          • Góra Grosza

          • Kochani, od 6 listopada koło wolontariatu rozpoczyna zbiórkę na kolejną Górę Grosza. Wolontariusze będą zbierali grosze raz w tygodniu, odwiedzając poszczególne klasy. Zachęcamy wszystkich do założenia klasowych skarbonek i regularnego zbierania wszystkich grosików. Najaktywniejsze klasy, po raz kolejny zostaną nagrodzone punktami do super klasy.

          • Wyjazd do kina

          • W czwartek klasa czwarta i piąta, z wychowawcami oraz naszą Panią Agatą,  wybrały się do kina, na film "Sposób na ducha". Najpierw była wycieczka pociągiem, później krótki spacer po Gorzowie, film i szybkie zakupy. Mimo niesprzyjającej pogody humory dopisywały, a film spełnił oczekiwania. Teraz czekamy na grudniową wyprawę do teatru :).