6 grudnia, Mikołajki w naszej szkole.
W dniu dzisiejszym nasze najmłodsze dzieci z oddziału przedszkolnego i klas I-III odwiedził niezwykły gość - Święty Mikołaj.
Nasze pociechy musiały być bardzo grzeczne w tym roku.
6 grudnia, Mikołajki w naszej szkole.
W dniu dzisiejszym nasze najmłodsze dzieci z oddziału przedszkolnego i klas I-III odwiedził niezwykły gość - Święty Mikołaj.
Nasze pociechy musiały być bardzo grzeczne w tym roku.
W piątek, 2 grudnia, klasy 4-8 wybrały się wraz z opiekunami do teatru w Gorzowie, na przedstawienie „Piękna i bestia”. Najpierw ruszyliśmy w podróż pociągiem, następnie pieszo z dworca głównego do teatru. Teatr im. Jana Osterwy przywitał nas świąteczną atmosferą. Zasiedliśmy w rzędach pod samą sceną, co niektórym z nas pozwoliło na bezpośredni kontakt z aktorami. Przedstawienie było piękne i niezwykle emocjonujące. A jeszcze większe emocje czekały po przedstawieniu, ponieważ przyjechał do nas sam Święty Mikołaj z podarunkami. Zadowoleni byli i mali i duzi. W końcu kto nie lubi prezentów ;)?
Andrzejki w naszej szkole.
30 listopada dzieci z klas 0 - III obchodził Andrzejki w swoich klasach.
Były wróżby, tańce, lanie wosku i słodki poczęstunek.
Humor nam dopisywał.
Czwartek w naszej szkole był dniem zwycięzców. Na krótkim apelu nagrodzeni zostali zwycięzcy
zbiórki kasztanów dla Malwinki oraz akcji „Wakacyjne rowerowe love”. Były medale, dyplomy i
pamiątkowe nagrody. I oczywiście dużo radości.
8 listopada 2022r. obchodziliśmy Dzień Zdrowego Żywienia. Organizatorem zajęć w naszej szkole była Pani Dominika Piotrowska. Głównym celem przedsięwzięcia było zachęcenie uczniów do wprowadzenia zdrowego stylu życia i odżywania się. Przeprowadzona akcja była okazją dla uczniów do nauki przygotowania pysznych, zdrowych i prostych przekąsek.
Cała szkoła wzięła udział w konkursie pt. Wypasiona kanapeczka. Ich zadaniem było wykonanie zdrowej kanapki lub ludzika, namalowanie plakatu oraz stworzenie hasła
zgodnego z tematyką.
Na pierwszym miejscu znalazły się dwie klasy: Odział przedszkolny oraz Klasa II, na miejscu drugim klasa I, a na trzecim klasa III.
Dnia 10 listopada w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości, którą przygotowali uczniowie z klasy IV i VI pod opieką p. Agnieszki Wojciechowskiej i p. Izabeli Paradowskiej. Oczywiście podczas uroczystości wszyscy uczniowie razem z nauczycielami odśpiewali hymn państwowy. Uczestnicząc corocznie w obchodach tego Święta dajemy wyraz pamięci o tych wszystkich, dzięki którym żyjemy dzisiaj w wolnej Polsce.
11 listopada można obchodzić na różne sposoby-również na sportowo. I tak oto o godzinie 11, wystartował niepodległościowy rajd rowerowy Szkoły Podstawowej w Jenińcu. Było biało-czerwono, radośnie i rodzinnie. Wycieczkę zakończyło ognisko z kiełbaskami. Dodatkową atrakcję zapewnił czworonożny przyjaciel Fado, który również przebył całą trasę rajdu. Gratulacje i podziękowania dla uczestników-szczególnie dla Pana Pawła Maciaka, za organizację ogniska. I do następnego razu ;).
Koło wolontariatu ogłasza dwie kolejne zbiórki. Zbieramy plastikowe nakrętki, dla Wiktorii chorej na wrodzoną łamliwość kości. Nakrętki zostawiać można u Pani Oli w świetlicy. Zbiórka trwać będzie przez cały rok szkolny.
Przystępujemy również do akcji Góra Grosza. Wolontariusze z puszkami zawitają do każdej klasy raz w tygodniu. Zbieramy bilon-od grosików do pięciu złotych. Ta akcja trwać będzie do 28 lutego. Szczegóły akcji na plakacie
Kochani dajcie z siebie wszystko, bo fajnie jest pomagać!
#IBSE
#CentrumChemiiwMalejSkali
We wtorek, 25 października, klasa 1 uczestniczyła w pierwszych zajęciach z chemii w ramach innowacji pedagogicznej „Zabawy z chemią”. Dzieci sprawdzały, czy odczyn roztworu ma wspływ na zmianę koloru wskaźnika. Wskaźnikami były wywar z czerwonej kapusty oraz napar z herbaty Oolong Blue. Badane roztwory to: ocet, kwasek cytrynowy, soda oczyszczona i żel do prania. Uczniowie z wielkim zaangażowaniem przeprowadzali doświadczenie, emocje były ogromne, a bałagan jeszcze większy 😊 Młodzi chemicy nie mogą się doczekać kolejnego spotkania.
#JazzClubPodFilarami
#MalaAkademiaJazzu
20 października 2022 roku odbyły się w naszej szkole pierwsze zajęcia Małej Akademii Jazzu, organizowane przez Pana Bogusława Dziekańskiego i Jazz Club Pod Filarami. W wydarzeniu uczestniczyli uczniowie klasy 6 i 7. Spotkanie poprowadził Pan Leszek Dranicki – polski wokalista i gitarzysta wykonujący muzykę z pogranicza jazzu i bluesa, kompozytor, grafik, publicysta oraz pedagog. Pan Leszek zabrał uczniów w cudowną podróż po dźwiękach muzyki Nowego Orleanu, Nowego Jorku oraz wzdłuż rzeki Hudson. Bardzo dziękujemy za możliwość uczestnictwa w projekcie. Było pięknie.
Drodzy uczniowie i rodzice. Zbiórka kasztanów dla Malwinki dobiegła końca. Razem zebraliśmy...1140,01 kg!!! To wspaniały wynik. Absolutnym liderem w szkole okazała się klasa III, która zebrała 482,97 kg. Wielkie gratulacje dla zwycięzców. Na drugim miejscu uplasowała się klasa I z wynikiem 247,5 kg, a na trzecim mrówki z zerówki z 200 kg.
Jeszcze raz ogromne podziękowania dla uczniów i rodziców za walkę i zaangażowanie. Rozdanie nagród-niespodzianek nastąpi w połowie listopada.
Z okazji Dnia Edukacji Narodowej odbył się w naszej szkole uroczysty apel przygotowany przez klasę VIII wraz z wychowawcą p. Dariuszem Paradowskim. Klasa VIII przedstawiła historię święta nauczycieli oraz wykonała piosenkę. Pani dyrektor Karolina Kościukiewicz, przewodnicząca Rady Rodziców p. Edyta Baranowska oraz Samorząd Uczniowski złożyli nauczycielom życzenia z okazji ich święta. Dzień Edukacji Narodowej był też ważnym świętem dla naszych pierwszaków. Na uroczystym apelu odbyło się pasowanie na ucznia klasy pierwszej. Najmłodsi uczniowie dzielnie wykonywali zadania, które stawiali przed nimi starsi uczniowie. Witamy ich gorąco w szeregach uczniów naszej szkoły i życzymy powodzenia.
#SENSOwna_rozrywka
10 października 2022 roku obchodziliśmy Dzień Gier Planszowych, którego pomysłodawcą jest, pracujący w firmie Rebel, Tomasz Międzik. Organizatorami akcji w naszej szkole były panie Magdalena Mierzejewska oraz Elżbieta Smakulska – Kozyra. Granie w planszówki jest świetnym ćwiczeniem dla mózgu, ponieważ aktywność ta stymuluje jego obszary odpowiedzialne za tworzenie złożonych myśli i pamięć, pomaga w ćwiczeniu podstawowych umiejętności poznawczych, takich jak rozwiązywanie problemów i podejmowanie decyzji. Granie w gry planszowe uwalnia endorfiny, naturalne substancje chemiczne „poprawiające samopoczucie”, co wyjaśnia, dlaczego planszówki pomagają w odstresowaniu się. Taka forma spędzania wolnego czasu rozwija także kreatywność i pewność siebie oraz uczy, jak być cierpliwym i wyznaczać sobie cele.
7 października 2022 roku obchodziliśmy XII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia (ang. World Multiplication Table Day). Szkolnym organizatorem była pani Magdalena Mierzejewska we współpracy z Wydawnictwem Karty Grabowskiego. Celem akcji jest propagowanie zabawowej formy nauczania-uczenia się matematyki. Ma ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Akcja jest okazją dla uczniów do nadrobienia „tabliczkowych” zaległości po wakacjach. Dzieci z klasy 4 i 6 musiały znaleźć pięć składników tajemniczego eliksiru, natomiast młodzież z klasy 7 i 8 rozwiązywała łamigłówki matematyczno – logiczne i walczyła o tytuł „Eksperta Tabliczki Mnożenia”. Uczniowie pracowali w zespołach, a zwycięzcy otrzymali kupony na dodatkowy punkt na kartkówce. Do obchodów tego dnia włączyła się Pani Elżbieta Smakulska – Kozyra i pod jej czujnym okiem uczniowie rozwiązywali matematyczne zadania w języku niemieckim.
W ramach programu „Lupo” w dniu 11.10.2022 w naszej szkole przeprowadzane zostały spotkania z uczniami klas I-IV na temat bezpieczeństwa, mające na celu kształtowanie prawidłowych postaw i zachowań oraz eliminowanie zjawisk patologicznych.
Spotkania te realizowane są systematycznie w ciągu całego roku szkolnego, począwszy od września, po spotkania przed okresem letnich wakacji. Realizatorami programu są dzielnicowi oraz specjaliści do spraw nieletnich i profilaktyki społecznej.
W poniedziałek najmłodsi uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w warsztatach cukierniczych organizowanych przez Panią Urszulę Dewecką - TortUla.
Nasze przedszkolaki i uczniowie klas I-III poznali tajniki przepisu masy cukrowej. Samodzielnie ulepili swojego pierwszego w życiu cukrowego lisa, który w końcowym etapie został umieszczony na babeczkach upieczonych własnoręcznie przez Panią Ulę.
Dzięki współpracy z sołectwem Jeniniec warsztaty zostały zorganizowane w nowej sali - Centrum Aktywnego Mieszkańca w Jenińcu.
Bardzo dziękujemy.
Kochani, jesteście wielcy i macie ogromne serducha i ducha rywalizacji. Nasza szkoła przyłączyła się do zbiórki kasztanów dla chorej Malwinki. Efekty tej zbiórki zapierają dech - 455 kg w 5 dni. Brawo klasa 3, która jest w tej chwili na prowadzeniu.
Pierwsza partia kasztanów została dzisiaj odebrana przez rodziców Malwinki, ale my. zbieramy dalej! Konkurs dla klas trwa!
W piątek, na lekcji wychowawczej, klasa 4 obchodziła Dzień Chłopaka. Było i słodko i zdrowo. Chłopcy usłyszeli „Sto lat”, dostali czekolady, a następnie cała klasa przygotowała i zjadła szaszłyki z owoców. Było smacznie i wesoło. Za pomoc w organizacji tego miłego dnia dziękujemy niezawodnym rodzicom.
Panie Magdalena Mierzejewska oraz Elżbieta Smakulska-Kozyra zorganizowały zajęcia przy muzyce dla oddziału przedszkolnego oraz klas 1-3. Dzieci tańczyły zumbę z filmami instruktażowymi z YouTube. Zabawy było co niemiara.
Międzynarodowy Dzień Kropki to święto kreatywności, odwagi i zabawy, które obchodzone jest 15 września. W naszej szkole celebrowane było z różnymi klasami przez kilka kolejnych dni. Na lekcjach matematyki uczniowie mieli okazję zmierzyć się z zadaniami matematycznymi z kropką w tle, między innymi grą “Cztery w rzędzie”, gdzie musieli wykorzystać znajomość cech podzielności liczb. Na języku polskim klasy IV i VI zaznajomiły się z książką Petera Reynoldsa pt. „Kropka”, dzięki której uczniowie poznali odważną Vashti – dziewczynkę, która w końcu uwierzyła w siebie i w swoje możliwości. Dzieci dzieliły się z klasą tym, w czym są prawdziwymi mistrzami. Wielu mamy tych mistrzów! ;) W przygotowania do naszego święta kreatywności włączyli się także rodzice. Mama Klaudii oraz mama Kacpra wspięły się na wyżyny pomysłowości i z pomocą dzieci stworzyły urocze stroje w kropki! Obchody Międzynarodowego Dnia Kropki zakończyły się sesją zdjęciową – z akcentami w kropki! :)
Powered by aSc EduPage